0 EURO SOUVENIR

0 euro suvenír patrí medzi špeciálne bankovky, ktoré nikdy neboli určené na platbu za tovary či služby. Napriek tomu sú vhodné nie len skúseným zberateľom, ale aj turistom, ktorí si radi pripomínajú svoje cesty unikátnymi kúskami.

Spoločným prvkom 0 euro suvenírov je to, že zobrazujú pamiatky, osobnosti,  historické miesta či udalosti v krajinách Európy, aby tak poukázali na rôznorodosť a jedinečnosť kultúr a národov, ktoré spoločne tvoria nie len jednotnú Európu.

Zberateľstvo 0 euro suvenírov začalo písať svoju históriu začiatkom 21. storočia, kedy bola táto zberateľská bankovka uvedená na trh ako nový typ suveníru s cieľom pritiahnuť pozornosť turistov na danú lokalitu. Úplne prvým motívom 0 euro bankovky bol francúzsky zámok Marckolsheim. Do dnešných dní existujú tisíce rôznych dizajnov a motívov, ktoré ponúkajú pohľady na známe i neznáme miesta Európy. Postupom času začali vznikať aj dizajny a motívy presahujúce hranice Európy a preto môžeme nájsť motívy z častí sveta ako je Ázia, Stredný východ či Amerika.

Zaujímavosťou, ktorá má vplyv na hodnotu suveníru, je fakt, že 0 euro suvenír je bankovka vyrábaná prakticky totožným spôsobom ako eurobankovky, vrátane rôznych ochranných prvkov. Rovnako ako euro, aj každá bankovka 0 euro suveníru disponuje svojim vlastným číslom, čo z každého kúsku robí zberateľský unikát.

0 Euro Souvenir podľa:

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.