Z dôvodu čerpania dovolenky budeme všetky objednávky prijaté od 4.6. posielať až po 14.6.

NOTAFILIA

Zbieranie mincí a bankoviek bolo dlho vnímané ako jeden a ten istý odbor. Časom sa však zistilo, že mince (a tiež aj bankovky) sú tak rôznorodé, že spájať oba tieto žánre je nezmysel. Tak vznikla notafilia – zbieranie bankoviek. Na rozdiel od zbierania mincí, bankovky poskytujú väčšiu dizajnovú rôznorodosť, farebnú či motívovú pestrosť a ich zbieraním sa dostanete do každého kútu sveta, aby ste spoznali miestne zvyky, osobnosti, flóru aj faunu či architektonické poklady. Také sú bankovky.

Zbierať ich môžeme podľa dizajnu, podľa roku vydania, podľa krajiny, v ktorej boli vydané, podľa sériových čísel, podľa historickej hodnoty ale aj podľa vlastného gusta, kde neexistujú žiadne limity a hranice.

Vyberať máme z čoho, pretože na svete existujú stovky rôznych mien, pričom desiatky z nich sú paralelné, neoficiálne či vydané pre špeciálnu príležitosť. A to ešte stále nehovoríme o tých menách, ktoré už dnes neexistujú.

Pred zberateľom stojí tak omnoho zložitejšia otázka – kde začať? Prvý správny krok ste už urobili, nachádzate sa na našej stránke, kde nájdete bankovky výbornej zberateľskej kvality za rozumnú cenu.

5000 Korún 1920 Protektorát Čechy a Morava – séria B

Original price was: 150,00€.Current price is: 125,00€.
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.